Сончево и многу топло со умерена локална облачност

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=9

Утринската температура се движеше од 16 до 21 степен, а максималната дневна ќе биде од 30 до 39 степени.

Во Скопје сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата изутринава изнесуваше 19 степени, а преку ден ќе достигне 39 степени.

 

Претходна вестЗапленета брендирана трговска стока во вредност од 40.000 евра
Следна вестТешка сообраќајка на патот Охрид-Ресен, загина моторциклист