Сончево и релативно топло

На подрачјето на Македонија по студено утро преку денот ќе биде претежно сончево и релативно топло со слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура се движеше од 5 до 11 степени. а дневната ќе биде од 20 до 28 степени.

Во Скопје сончево со слаб ветер од југоисточен правец.

Температурата изутрина изнесуваше 8 степени, додека преку ден ќе достигне 27 степени.

 

 

Претходна вестБил погоден од залутан куршум, почина Мерван Илјази, тренер на фудбалскиот клуб Шкендија Арачиново
Следна вестКонтролорите на летање го одложија штрајкот, денеска нема прекин на летовите