Сончево и топло, идеално за прошетки во природа

Утринските сончеви зраци најавуваат убав ден во Скопје. Метеоролозите сепак велат дека е можна и мала облачност.
Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.
Највисоката дневната температура ќе достигне до 25 степени.
Идеално за прошетки во природа.