Сончево и топло со мала облачност

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.Утринската температура се движеше од 7 д0 14, а дневната ќе биде од 18 до 27 степени.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб северозападен ветер.

Температура изутрина изнесуваше 11 степени, а преку ден ќе се искачи до 25.

 

 

 

Претходна вестДенот кога пред 130 години започна македонска револуционерна борба
Следна вестРеконструкција на постоечката наплатна станица Желино, времен режим на сообраќај