Сончево и топло со мала попладневна нестабилност

Сончево и топло време со мала до умерена локална облачност, e денешна временска прогноза за скопското подрачје. Метеоролозите најавуваат дека во попладневните часови мали се условите за локална и краткотрајна нестабилност. Максималната дневна температура ќе се искачи до околу 28 степени.

Сончево и топло време се очекува и во другите подрачја на Македонија. Се очекува и мала до умерена локална облачност а во попладневните часови ќе има услови за изолиран развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

И во о наредните денови во времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. 

Претходна вестМОБ подгоготвува премиера за на „Охридско лето“ под маски
Следна вестКој ќе ја гушне лузната од откажаниот лифт на ГТЦ?