Сончево и топло со слаб ветер

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ=6.

Утринската температура се движи меѓу 11 и 15 степени, а дневната ќе биде од 27 до 34 степени.

Во Скопје претежно сончево со слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура изнесува 13 степени, додека преку ден ќе достигне 33 степени.

 

Претходна вестДвајца кумановци со црева краделе гориво од резервоарите на претпријатието во кое работеле
Следна вестЕУ за измените во Кривичниот законик: Загрижени сме, влијаат на голем број случаи на корупција на високо ниво