Сончево и топло со слаб ветер

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена претежно висока облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура се движеше од 7 до 14 степени, а дневната ќе биде од 18 до 28 степени.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер.

Температурата изутрина изнесуваше 12, додека преку ден ќе достигне 24 степени.

Претходна вестПретреси на две локации во Куманово, пронајдени дрога, пиштол и куршуми
Следна вестПејачката Елена Ристеска била нападната од женско лице во познат скопски локал