Сончево со слаб до умерен ветер од северен правец

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 20, а максималната од 29 до 36 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со слаб северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне до 33 степени.

В недела ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. В понеделник во попладневните часови и во вторник ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и појава на грмежи.

Претходна вестСкопјани, стружани и прилепчани ќе уживаат во „Неделата на новиот германски фимл“
Следна вестСпортско – адреналинскиот парк во Карпош наскоро ќе прими први посетители