Сончево и топло време со мала облачност

Сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а максималната ќе достигне од 26 до 34 степен.

Во Скопје сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 14, а максималната ќе достигне до 32 степени.

За време на викендот ќе преовладува стабилно време и дневната температура ќе биде во пораст. На почетокот на следната седмица во попладневните часови повторно ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Потоа се очекува постабилен и се потопол период.

Претходна вестНегователка стиснала и изгребала дете на образот бидејќи не сакало да јаде, случајот пријавен во ПС Карпош
Следна вестВо Скопје се вози и без возачка дозвола, МВР за еден ден напиша 132 казни