Сончево со мала до умерена локална облачност

На подрачјето на Македонија денеска во утринските часови по одделни котлини ќе има услови за појава на магла или ниска облачност, а преку денот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец.

Минималната температура се движеше од 4 до 10 степени, а дневната ќе биде од 15 до 24 степени.

Во Скопје наутро со услови за слаба магла во делови од котлината, а преку денот ќе биде сончево со мала облачност и со слаб јужен ветер.

Температурата изутринава изнесуваше 6, а преку ден ќе достигне 21 степен.

Претходна вестЖена нападната од сопругот, свекрвата и золвата
Следна вестТешка сообраќајка на патот Битола – Ресен, загина 50-годишен охриѓанец