Сончево со мала до умерена локална облачност

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утринската температура се движеше од 1 до 8 степени, а дневната ќе биде од 10 до 19 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Темепратурата изутрина изнесуваше 6, а во текот на денот ќе достигне 17 степени.

Претходна вестСкопје два дена под посебен режим на сообраќај
Следна вестНовороденче старо 10 дена почина од сепса, мајката ја обвинува прилепската болница за  негрижа