Сончево со мала до умерена облачност

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува и во западните делови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од јужен правец, наместа со брзина над 70 км/х. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 8, а максималната ќе достигне од 17 до 23 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне до 21 степен.

Претходна вестПолицајци протестираа во Штип, се бараат повисоки плати
Следна вестНормализиран сообраќајот на патот Куманово – Крива Паланка