Сончево со мала локална облачност

Сончево со мала локална облачност поголема во западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.

Утринската температура се движеше од 6 до 10 степени, а дневната ќе бид еод 12 до 25 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб ветер од јужен правец.

Температурата изутринава изнесуваше 7, а преку ден ќе се искачи до 22 степена.

 

Претходна вестДве лица завршиле во болница додека работеле со ламба во забна ординација
Следна вестЦаноски обвинува дека се носат одлуки со цел да застари случајот „ТНТ“