Home АКТУЕЛНО Сончево со мала облачност

Сончево со мала облачност

0
Сончево со мала облачност

На подрачјето на Македонија денеска наутро ќе биде студено, по одделни котлини со услови за појава на утринска магла. Преку денот сончево со мала облачност која во вечерните часови ќе се зголемува. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Минималната температура се движеше од – 10 до – 2 степена, а дневната ќе биде од 6 до 14 степени.

Во Скопје претежно сончево и тивко. Температурата изутринава изнесуваше – 6, а преку ден ќе достигне 10 степени.