Сончево со мала облачност

Денеска во Скопје се очекува сончево време со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе достигне до 31 степен.

И во земјава денеска ќе преовладува претежно сончево време со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, поизразен долж Повардарието. Максималната температура ќе биде во интервал од 28 до 34 степени.

Претходна вест„Празник на липите“ денеска пред МКЦ
Следна вестОтворете „четири“ очи на пешачките премини кај „Рамстор“