Сончево со малку облаци

Сончево со мала до умерена облачност. Претежно во јужните делови ќе има зголемување на облачноста и појава на локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец кој во југозападните делови краткотрајно ќе засилува. УВ=5

Температурата изутринава се движеше од 10 до 18 степени, додека дневната ќе биде во распон од 19 до 29 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Утринската температура изнесуваше 17 степени, а дневната ќе достигне 29 степени.

 

Претходна вестДевојка од Бугарија, затекната како краде во Скопје
Следна вестПожарот кај Бељаковце е изгаснат