Сончево со малку облаци

Утрото свежо, преку денот сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од северозападен правец.

Утринската температура се движеше од 7 до 11 степени, а дневната ќе биде во распонот од 21 до 29 степени.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Температурата изутрина изнесуваше 8 степени,  додека преку ден ќе се искачи до 28 степени.

Претходна вестОбезбеден е бесплатен авионски превоз за евакуација на македонските државјани од Израел
Следна вестДесетгодишно дете прегазено на „Пластичарска“, починало на Ургентен, возачот избегал