Сончево со малку облаци и краткотраен пороен дожд

Сончево и малку потопло со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе има услови за појава на изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од 4 до 12 а дневната од 16 до 26 степени.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб променлив ветер. Утринската температура ќе изнесува 8 а максималната дневна до 24 степени.

 

Претходна вестДерби на сезоната: Еурофарм – Пелистер
Следна вестМакедонските политичари покажуваат некомпетентност во водењето на надворешната политика