Сончево, со периоди на засилен дожд и ветер

Денешното утринско сонце ќе се бори со облаците. Метеоролозите најавуваат услови за нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град. Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 20, а максималната ќе достигне од 25 до 34 степени.

Во Скопје ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Има услови и за појава на краткотрајно невреме и појава на град. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне 31 степен.

Од среда следува период во кој ќе преовладува сончево и топло време со повремена умерена облачност и со постепен пораст на температурата.

Претходна вестЕх, да можеше со зборување и ветување да се направи Универзална…
Следна вестТри лица повредени во сообраќајка на „Партизанска“