Сончево со повремени облачни периоди

Сончево со повремени облачни периоди. Такво ќе биде времето за празничниот ден во Македонија. Ќе дува и слаб до умерен ветер од северен правец. Максималните дневни температури ќе се движат во интервалот од 28 до 34 степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Температура ќе се искачи до околу 30 степени.
Слични температури и време се очекува да биде и во наредните денови.
Претходна вестУтре стартува Скопје филм фестивал
Следна вестСе превртел со автомобилот: Скопјанец повреден и префрлен во болница