Сончево со слаб северен ветер

Времето во Македонија во саботата ќе биде ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура се движи од 7 до 17, а дневната од 25 до 31 Целзиусов степен.

Во Скопје и околината ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе достигне до 29 степени.

Во следните денови ќе се задржи претежно сончево време со посвежи утра, а дневната температура ќе биде во пораст

Претходна вестКако ковид 19 го парализираше животот на скопјани, тема на Статуафест
Следна вестФилипче најави тест за Ковид-19 кој дава резултати за 40 минути