Home АКТУЕЛНО Сончево со слаб ветер

Сончево со слаб ветер

0
Сончево со слаб ветер

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде сончево, во југозападните делови претпладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура се движеше од 4 до 8 степени, а дневната ќе биде од 14 до 27 степени.

Во Скопје сончево со слаб променлив ветер. Температурата изутрина изнесуваше 6 степени, а преку ден ќе се искачи до 24 степени.