Сончево со слаб ветер

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде сончево, во југозападните делови претпладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Утринската температура се движеше од 4 до 8 степени, а дневната ќе биде од 14 до 27 степени.

Во Скопје сончево со слаб променлив ветер. Температурата изутрина изнесуваше 6 степени, а преку ден ќе се искачи до 24 степени.

 

Претходна вестУтре ќе се знае новата цена: Парното нема да поскапи повеќе од 5 отсто
Следна вестФон дер Лајен пристигна во Скопје, пристaпните преговори главна тема