Сончево со слаб ветер

Сончево време со слаб ветер од северозападен правец, најавуваат синоптичарите за денеска на скопското подрачје. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне 30 степени.

На подрачјето на целата земја, исто така, ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 33 степени. УВ=8.

Следува период на сончево и топло време со пораст на дневната температура. За време на викендот ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Претходна вестНеубаво: Собранието тргна со недоразбирања, спорни одлуки, напуштање на опозицијата…
Следна вестШто бидна со аманетот на Заев и Николовски за откажување на пратениците од патните трошоци?