Сончево со умерена облачност

На подрачјето на Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. По одделни котлини ќе има утринска магла. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен до јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од 3 до 7 степени, а дневната од 13 до 21 степен.

Во Скопје наутро со услови за слаба магла, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Температурата изутрина изнесуваше 4 степени, а преку ден ќе достигне 17 степени.

 

Претходна вестМаж се шетал гол низ зграда во Битола
Следна вестПочната е процедурата за доаѓањето на Лавров во Скопје