Сончево со умерена облачност

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се движи од 4 до 12 а максималната дневна од 17 до 25 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец.

Утринската температура ќе изнесува 7 а дневната 24 степени.

Претходна вестСавевски веќе не е селектор на македонските ракометарки
Следна вестСе празнува Ѓурѓовден, празникот на обновувањето на природата и на животот