Сообраќајна несреќа на патот Прилеп – Ресен, сообраќајот се пренасочува

Од 17.30 часот, поради сообраќајна незгода на патот Прилеп – Ресен, поточно од бензиската пумпа „Лукоил“ до клучката „Братиндол“, сообраќајот се пренасочува.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ препорачува приспособена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и исклучително внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ клисурите, каде што има можност од појава на одрони. Ова особено се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Претходна вестТалат Џафери повторно избран за претседател на Собранието, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ излегоа од салата
Следна вестСпирко Топаловски ја смени изјавата: Да бидам искрен оружје не видов, Нефи бил и ќе биде мојот пријател