Спасовски за ТВ 24: Нема никакви пропусти во истрагата за двојното убиство

Оливер Спасовски од СДСМ во емисијата 24 анализа во врска за случајот со грабнувањето и двојното убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски рече дека сите процедури се проследени до внатрепшната контрола и нема никаков пропуст во истрагата и сите потврди на обвининенија се испочитувани.

– Таа истрага и сомневања беше отворена преку внатрешна контрола и нема никакви пропусти во однос на постапките и дека треба да дојде до промена на одредени правилници. било кој случај на криминал на територијата е ва важно да го видиме во судница со извршување на санкција. – рече Спасовски.

Претходна вестСДСМ: Новата инвестиција на Мицкоски е компанија која 16 години веќе работи во Македонија
Следна вестВладината делегација, предводена од Мицкоски учествува на Самитот на НАТО во Вашингтон