Србија прогласи црвено ниво на безбедносна закана од тероризам

Министерот за внатрешни работи на Србија, Ивица Дачиќ изјави дека е прогласено црвено ниво на безбедносни закани од тероризам.

Појасни дека граѓаните ќе забележат поголемо присуство на полицијата на различни места кои се значајни за јавниот интерес, односно каде што престојуваат голем број луѓе.

Претходна вестПет недели по апсењето на судијата, обвинителството без детали за истрагата
Следна вестЗмија отровница каснала двајца велешани, итно се префрлени на Инфективната клиника во Скопје