Стартува „Остен музејот на цртеж“

Вечерва со почеток во 20 часот во Галеријата Остен се отвора изложба на слики, цртежи и графики на колекацијата „Остен мнузејот на цртеж“.

Ќе бидат изложени дела на Родољуб Атанасов, Виктор Вазарели, Илја и Емилија Кабаков, и др.

Различните изложбени проекции траат до 31 јули, а работното време на галеријата е од 10 до 14 часот.

Претходна вестKога ќе се знае дали ќе се учи онлајн од септември, во октомври?
Следна вестКорона алармот вришти, ама ушите не слушаат-полни се со изборни ветувања