Стружани добија предупредување дека водата во градот не е за пиење

ЈП Водовод и Канализација Струга информира дека поради врнежите, водата во градот Струга моментално не е за пиење.

-Ги замолуваме сите граѓани да не користат вода до следното известување, додаваат од таму.

Претходна вестТешко повреден 25-годишник во сообраќајка меѓу два велосипеда
Следна вестДо март ќе се садат 1.200.000 садници на 36 локации во 19 региони