Таткото киднапиран а синот избоден со нож во нивната семејна куќа во Берово

Таткото бил киднапиран, а синот избоден со нож во нивниот дом во Берово. Инцидентот бил поради нерасчистени должничко доверителски односи.

– На 09.11.2023 во 08.30 часот полициски службеници во место викано „Линако“, атар на Берово, го лишиле од слобода О.К.(33) од Берово. Според пријавеното, околу 02.00 часот во семејната куќа на Д.Т.(67) и Д.Т.(41) во Берово, татко и син, поради нерасчистени должничко – доверителски односи, О.К.(33) и Б.К.(30) со употреба на сила влегле и физички го нападнале синот, при што употребиле остар предмет, а таткото го однеле со возило, информираат од МВР.

Полициски службеници по преземени мерки и активности го пронашле Д.Т.(67).

Претходна вестПетровска ги посети 35-те македонски војници во Романија: Давате личен придонес за колективната безбедност…
Следна вестЕден починат и двајца повредени во пожар во селото Требеништа