Тешка сообраќајка на патот Охрид-Ресен, загина моторциклист

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа која синоаќ околу 20 часот се случи на магистралниот пат Охрид-Ресен кај село Куратица, дознава Курир.

Како што се дознава, во близина на месноста Прентов мост, од засега непознати причини дошло до судар помеѓу моторцикл и автомобил. Од здобиените повреди возачот на моторциклот починал.

Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски потврди дека се случила тешка сообраќајна несреќа и дека во тек е увид кој го врши сообраќајната полиција. Повеќе детали за трагичниот настан тој најави за денеска.

Претходна вестСончево и многу топло со умерена локална облачност
Следна вестРеакција и демант на Фрчкоски: Срамен е начинот на кој МНР сака да ме отстрани