Тешко повреден 25-годишник во сообраќајка меѓу два велосипеда

Едно лице е потешко повредено во сообраќајна незгода што се случила вчера во Прилеп.

-На 03.11.2023 во 15.10 часот било пријавено дека во Прилеп, на крстосницата од ул.„Кораб“ со ул.„Лазар Заменхов“ се случила сообраќајна несреќа меѓу два велосипеда, управувани од С.У.(25) и од Б.С.(49), двајцата од Прилеп. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил С.У., констатирани во Општата болница Прилеп, соопшти полицијата.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Претходна вестПронајдени бесправно исечени огревни дрва во ресенско, приведено едно лице
Следна вестСтружани добија предупредување дека водата во градот не е за пиење