Тешко повреден возач, излетал од улица

На 03.02.2024 околу 02.40 часот во ОВР Струга било пријавено дека на ул.,,Партизанска“ во Струга, патничко возило „фолксваген пасат“ со охридски регистарски ознаки, управувано од Х.Н.(28) од Охрид, излетало од коловозот, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Струга.

Претходна вестСе трага по две 14-годишни девојчиња од Скопско
Следна вестВо „Порше“ најдено оружје кое потекнува од кривично дело