Тетовец, ја истепал својата 23-годишна сестра

Тетовец физички ја нападнал својата сестра. Тој бил уапсен и задржан во полициска станица.

– Полициски службеници на СВР Тетово, вчера околу 17 часот и 10 минути го лишиле од слобода 24-годишниот тетовец Ч.А, кој бил пријавен од неговата 23-годишна сестра дека во семејната куќа физички ја нападнал, извести СВР Тетово.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово и се расчистува и документира случајот, по што против пријавениот ќе следува соодветен поднесок

 

Претходна вестСтојкоски: Бранителите од 2001 од Ѓорче Петров ќе добиваат низа поволности за своите семејства
Следна вестВо Србија ќе ви го одземат возилото ако направите еден од овие 18 прекршоци