Тетовец вчера бил истепан двапати од четворица мажи

Тетовец вчера бил истепан двапати од четворица мажи. Тој ги познавал лицата кои го нападнале.

Триесет и седумгодишниот тетовец Г. С., вчеравечер, во 22.15 часот, во СВР Тетово пријавил дека на две локации во Тетово попладнето околу 17.30 часот и подоцна физички бил нападнат од четири лица што ги познавал, извести СВР Тетово.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Претходна вестСе бара дозвола за отстрел само на премногу агресивни мечки
Следна вестНаучници од Кина открија осум досега непознати вируси кои се шират меѓу глодарите, можат да се заразат и луѓе