Тиквеш ги пушти во продажба билетите за соочувањето со Бреидбалик во Скопје

Македонскиот прволигаш, освојувач на Купот на Македонија, Тиквеш ги пушти во продажба билетите за соочувањето со Бреидбалик во првото квалификациско коло во Конференциската лига на УЕФА.

Тиквеш е домаќин на првата средба која е на програмата в четврток од 17 часот, средба која ќе се игра на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Билетите можат да се набават во Стрит бар, Инфинити кафе и Дистрикт каф и тоа по цени од 200 и 500 денари (ВИП).

Претходна вестВозило излета од коловоз во Бутел, повредени три лица
Следна вестЦаринска управа: Пријавил вода, пити, салати и пиперки, а кријумчарел два тона месо штетно за здравјето на граѓаните