Тинејџер од Турција приведен во Македонија

На 11.11.2023 во 22:20 часот во Гостивар од полициски службеници од СВР Тетово е лишен од слобода Т.И.(19) од Р.Турција затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Претходна вестТри лица каснати од кучиња скитници во Аеродром и Куманово
Следна вестБрканица по велешките улици, уапсен дилер