Тракторист од Липково удрил во малолетничка и избегал, девојчето со тешки повреди пренесено во Скопје

Вчера во 19.10 часот во СВР Куманово било пријавено дека во с.Ропаљце, општина Липково, трактор со приколка удрил во малолетничка од с.Ропаљце и го напуштил местото. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила малолетничката констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Од МВР велат дека бил извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

 

Претходна вест25-годишник силувал 81-годишна старица од струмичко
Следна вестОтворен нов Центар за фетална медицина на УК за гинеколгија