Трапановски дебитираше со гол за Данди Јунајтед

Македонскиот интернационалец Кристијан Трапановски имаше успешно деби за својот нов тим, Данди Јунајтед. Тој беше стрелец на гол во триумфот од 2-0 во пријателскиот меч против нисколигашот Анан Атлетик.

Трапановски веднаш доби шанса за докажување и го стори тоа на најдобар можен начин.

Тој пред неколку дена пристигна во Шкотска, каде ќе биде третиот Македонец, после Бојан Миовски и Давор Здравковски, кои играат во Абердин, односно во Мадервил.

Претходна вестГо барале да оди во затвор, а додека бил на слобода го тепал и таткото
Следна вестОд Свереномакедонци во Македонци, Албанија ја исправи грешката на пописните резултати