Три кеси со марихуана пронaјдени кај скопјанец

При претрес кај 25-годишен скопјанец пронајдени се три кеси со марихуана. Тој е лишен од слобода.

– На 16.11.2023 од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, по претходно добиена судска наредба, извршен е претрес во дом на Б.А.(25) од Скопје. При претресот пронајдени се три кеси со марихуана со вкупна тежина од околу еден ипол килограм, информираат од МВР.

Б.А. е лишен од слобода и задржан во полициска станица и против него по документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава по брза постапка.

Претходна вестСамо лани 53 илјади македонски граѓани се преселиле во Германија!
Следна вестПолицијата претресува објекти поврзани со исламистите во Германија