Три лица истепаа скопјанец во центарот на градот

Скопјанец бил нападнат од повеќе лица, соопшти полицијата.

МВР информира дека вчера, во 16.10 часот во СВР Скопје, 38-годишниот А.Ј. од Скопје пријавил дека на 06.07.2024 околу 17.00 часот на подрачјето на Центар бил физички нападнат од три лица, кои му го одзеле мобилниот телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестДамева: Судството се соочува со колапс, нема вработени, нема судии, нема претседатели…
Следна вестСончево време, попладне со пороен дожд во западните делови