Три лица каснати од кучиња скитници во Аеродром и Куманово

На 11.11.2023 во 09:00 часот во Полициска станица Аеродром К.Б.(83) од Скопје пријавил дека на кејот на река Вардар, на подрачје на Аеродром, бил каснат од куче скитник.

На 11.11.2023 во 11:20 часот во Полициска станица Аеродром А.М.Р.Ј.(46) од Скопје пријавила дека на ул.„Владимир Комаров“ била нападната од куче скитник.

На 11.11.2023 во 12:30 часот во Полициска станица Куманово Е.Т.(31) од Куманово пријавила  дека на ул. „Климент Охридски“ во Куманово била касната од куче скитник.

Претходна вестОтстранета опасност за граѓаните кои минуваат под плоштадот Скендер Бег
Следна вестТинејџер од Турција приведен во Македонија