Три лица вчера искасани од кучиња скитници во Скопје

На 11.01.2024 во 12.25 часот во Полициската станица Аеродром во Скопје, З.Д.(47) од Скопје пријавил дека на ул.„Февруарски поход“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

На 11.01.2024 во 16.30 часот во Полициската станица Чаир во Скопје, С.К.(42) од Скопје пријавила дека на ул.„Приштинска“ во Скопје била касната од куче скитник.

На 11.01.2024 во 20.37 часот во Полициската станица Гази Баба во Скопје В.И.(21) од с.Инџиково-скопско пријавила дека на ул.„2“ во с.Инџиково била касната од куче скитник.

Претходна вестБитиќи: Моментот на трансформација на нашата економија е започнат
Следна вестШведска: Македонец си го убил 10-годишниот син единец!