Три лица физички нападнале и се обиделе да силуваат малолетнички во Скопје

Две мајки од Скопје пријавиле дека нивните ќерки биле физички нападнати од страна на тројца нивни познаници кои се обиделе и да ги силуваат.

Според информациите на МВР, вчера во Полициската станица Карпош две жени пријавиле дека нивните малолетни ќерки биле физички нападнати од тројца нивни познаници С.М., Д.Г и Н.М., кои се обиделе и да извршат обљуба врз нив.

Според пријавата, настанот се случил во станот на С.М. во временскиот период меѓу 00,30 до 05,00 часот на 27.08. каде што претходно телефонски биле повикани двете малолетнички.

Се работи на расчистување на случајот.

Претходна вестМаж се обидел да силува 76-годишна жена во Куманово
Следна вестРакетен фрлач од конфликтот во 2001 година пронајден во викендица во Куманово