Три лица повредени во сообраќајка на „Партизанска“

Три лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случила синоќа на крстосницата на булеварите „Партизански одреди“ и „8 септември“ во Скопје. Полицијата соопшти дека во сударот учествувале три возила – „мерцедес“, „хонда“ и „бе-ем-ве“ со скопски регистарски таблици.

Двајца од повредените се пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а еден во болницата „Свети Наум Охридски“.

Се уште не се познати причините за несреќата кои се мошне чести на оваа фреквентна крстосница меѓу овие булевари.

Претходна вестСончево, со периоди на засилен дожд и ветер
Следна вестНа кој датум ќе се соопшти датумот на почетокот на учебната година?