Тројца граѓани каснати од бездомни кучиња во Аеродром, Чаир и Илинден

Тројца граѓани пријавиле каснувања од бездомни кучиња во полицијата.

-Денеска (23.06.2024) во 00.25 часот во Полициската станица Аеродром, А.А.(49) од Скопје пријавила дека на кеј на река Вардар во Скопје била касната од куче скитник. На 22.06.2024 во 10.30 часот во Полициското одделение Петровец, К.П.(31) од нас.Илинден, скопско пријавил дека на ул.„19“ во нас.Илинден бил каснат од куче скитник. На 22.06.2024 во 22.00 часот во Полициската станица Чаир, О.Б.(21) од Скопје пријавила дека на ул.„Бутелска“ во Скопје била касната од куче скитник, соопшти полицијата.

Претходна вестМНР: Македонските граѓани да го напуштат Либан при првата можност
Следна вестНа 25 јуни во Слоештица ќе се одбележи 90-годишнината од раѓањето на Петре М. Андреевски