Тројца скопјани искасани од кучиња скитници

Продолжуваат проблемите со кучињата скитници. Тројца скопјани биле искасани од кучиња скитници во текот на вчерашниот ден.

– Вчера попладне, во 12.30 часот, во Полициската станица Гази Баба, 61-годишниот Љ. Т. од Скопје пријавил дека на улицата Перо Наков во Скопје бил каснат од куче скитник. Исто така вчера во 16.20 часот, во Полициската станица Гази Баба, В. У. (58) од Скопје пријавил дека на булеварот Киро Глигоров во Скопје бил каснат од куче скитник. На 19.10.2023, во 20 часот, во Полициската станица Чаир, Х. Ј. (24) од Скопје пријавил дека на улицата Словенечка бил каснат од куче скитник, соопшти МВР.

Претходна вестЌе имаат ли компаниите повеќе усул при ставањето профитни маржи?
Следна вестДо Земјата стигна радио сигнал стар 8 милијарди години