Тројца скопјани каснати од кучиња скитници

Вчера три лица пријавиле дека биле каснати од кучина скитници. Во населба Автокоманда, куче скитник каснал скопјанец.

– На 07.11.2023 во 10.15 часот во Полициската станица Гази Баба, Л.М. од Скопје пријавил дека на ул.„Јани Лукровски“ бил каснат од куче скитник, информираат од МВР.

Скопјанец бил каснат од куче скитник и во Ѓорче Петров.

– На 07.11.2023 во 14.50 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Ј.Н.(35) од Скопје пријавил дека на ул.„Александар Македонски“ бил каснат од куче скитник, информираат од МВР.

Пеесет и шестгодишен скопјанец бил каснат од куче скитника во Драчево.

Претходна вестОсмани го брани шефот: Ахмети беше поканет гостин во Сопот, таму не е отворен музеј на УЧК
Следна вестДевет ученици од Карпош заразени со салмонела