Тројца тинејџери запалиле кафемат во Битола, по што се запали и бандера

Тројца тинејџери запалиле кафемат во Битола. Во пожарот бил зафатена и бандера и некои други предмети кои се наоѓале во близина на кафематот.

Во Полициската станица Битола, полициски службеници денеска имале службен разговор со три момчиња на возраст од 18 години и со еден 17-годишник, сите од Битола. Тие се сомничат дека на 03.11.2023 околу 00:13 часот во Битола оштетиле и предизвикале пожар на кафемат, а од пожарот биле зафатени бандера и други околни предмети, информираат од МВР.

Во разговорот тие го признале делото и по негово целосно документирање, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестЗавршна изложба на Зрно фестивал во КИЦ
Следна вестМладата фудбалска репрезентација на Македонија одигра нерешено со Црна Гора